مقالات --> مديريت استراتژيك --> صفحه 2

صفحه: 1 ، 2 ، 3

توجه: برای جستجو در مقالات زير می توانید از كليد Ctrl+F استفاده كنيد.

7- مسئوليت هاي سازمان، استراتژيك، مديريت و ارزش. PWC چگونه مي تواند كمك كند؟

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: زمانیکه اجداد شکارچی ما شروع به تبادل کالا با یکدیگر نمودند , هرگز تصور ارتباطات تولید و تجارت را آنگونه که امروز وجود دارد نمیکردند . تجارت همانند خاصیت چسب تمام دنیا را بهم نزدیک کرده است , دسترسی به منابع ثروت در قرن بیست و یکم سهلتر شده است . تسهیلات بیشتر , امکانات ارتباطی گسترده تر , و ایجاد استانداردهای بالاتری در زندگی برای ما فراهم گردیده است . و بدینسان استفاده مشترک از دانش های بدست آمده .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

8- نگاهي بر مديريت استراتژيك

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: مديريت استراتژيك چيست؟ اولويت هاي مربوطه به آن كدام است؟ راه هاي دسترسي چگونه شناسايي مي شود؟

دريافت كامل مقاله: [ فارسی ]

 

9- استراتژی منابع انسانی: بهینه سازی عملکرد در ابتدای راه

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: اخیراً در استراتژی کار هر مدیر ارشد اجرایی، منابع انسانی در ارجحیت قرار می گیرد. بررسی نشان داده است که در سال جاری 70% از مدیران ارشد اجرایی شرکت PWc از استعداد کافی جهت اجرای برنامه های خود برخوردار نمی باشند.

مادامی که کشمکش برای رشد استعدادها رو به افزایش است، مدیریت منابع انسانی برنامه کلیدی مدیران ارشد اجرایی محسوب می شود. و پرسنل در شرکت های موفق منابع غنی استعداد و مهارت هستند که برای موفقیت موسسه حیاتی می باشند.

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

10- مدیریت منابع انسانی فردا

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: سازمان هایی که در جهان امروز فعالیت می کنند با بزرگترین چالش های مدیریت منابع انسانی در تاریخچه تجاری روبرو هستند از جمله: بحران مهارت، نیروی کاری مسن در کشورهای غربی، افزایش درخواست برای پویایی کارمند و نیز مسائل سازمانی و فرهنگی که از تغییرات چشمگیر در دهه گذشته پدیدار شده اند. اما چگونه این تغییرات بر کسب و کار دهه آتی تأثیر می گذارد؟ و چه فاکتورهای اجتماعی، اقتصادی، زیستی و آماری دیگری بر منابع کار اثر می گذارد؟

تیمی از شرکت PWC از متدلوژی سناریو برای تفکر در خصوص این مسائل و اثر آنها بر آینده مدیریت منابع انسانی استفاده می کند. ما همچنین تحقیقی جهانی بر ایالات متحده تا چین و انگلستان که نماینده نسل تازه پیوسته به نیروی کار هستند انجام دادیم تا دیدگاه و انتظارات آنها درباره آینده کار را مورد آزمایش قرار دهیم.

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

11- مقايسه اقتصاد امريكا و جهان _  گزارشی از دورنمای کسب و کار و تجارت

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: در سه ماهه آخر سال 2008، شرکت PWC با 60 مدیر اجرایی تولیدات صنعتی در ایالات متحده در خصوص عملکرد جاری آنها، وضعیت اقتصادی و پیش بینی آنها در مورد رشد كار در طي 12 ماه آتی مصاحبه ای انجام داد. سپس پاسخ های آنها را با نتایج سه ماه قبل مقایسه کردیم تا ببينيم چگونه دیدگاه هیئت مشاوران در طول 12 ماه تغییر کرده است. مرحله پایانی مقایسه دیدگاه آنها با یک گروه وسيعتر از طرف هاي مشورت است تا تفاوت يك صنعت در یک جمعیت بزرگتر را نشان دهيم.

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی   _  فارسی ]

 

12- پذيرفتن تغییرات تکنولوژی در صنعت

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: ظاهراً تغییرات تکنولوژی در صنعت پايان ناپذيرند. در میان این تغییرات پی در پی، مدیران اجرایی تکنولوژی، توانایی خود را در مدیرت و موفقیت نشان مي دهند. این مقاله PWC، به تغییر دائم تکنولوژی در صنعت كه ناشي از رشد مداوم تکنولوژی و افزایش مهارت مشتری است، می پردازد.

شواهد موجود در 13 مصاحبه و یک بررسی آنلاین که در سال 2005 توسط واحد هوش اقتصادی شامل 126 مدیر اجرایی صنعت تکنولوژی در سراسر جهان انجام شد، نشان می دهد که افراد در حال وفق دادن خود با تکنولوژی و احتمالاً پیشرفت در بین این تغییر بزرگ هستند. به طور خلاصه، این مدیران اجرایی تمایل دارند که خود و سازمان خود را عامل اصلی سرنوشت خود ببینند. در اینجا منظور از تکنولوژی در صنعت، سخت افزار، نرم افزار، خدمات IT ، اجسام نیمه رسانا، تکنولوژی زیستی و ابزار ارتباطات راه دور است.

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه

.کليه حقوق قانوني اين سايت متعلق به شرکت پيشگامان مديريت سامان مي باشد