مقالات --> مديريت ريسك --> صفحه 1

صفحه: 1 ، 2 ، 3

توجه: برای جستجو در مقالات زير می توانید از كليد Ctrl+F استفاده كنيد.

1- مديريت ريسك (1)

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: در چاپ پاييز مجله Treasury & Risk ، يكي از مجلات انجمن مالي ،به طور جدي به مسأله توليد و حفظ ارزش بوسيله مديريت ريسك پرداخته شده است. موارد مورد بحث از سه بخش مهم تشكيل شده اند : اهميت رهبري اجرايي قوي درابتكارات آغاز مديريت ريسك صحيح ، لزوم توسعه ابتكارات نه فقط در هنگام شكست بلكه توسعه فراتر از ريسك هاي عملياتي و در حد ريسك هاي كلي و سراسري ، نقش مديريت ريسك در ايجاد ارزش. CFOdirect در نشستي با يكي از اعضاي PwC ،(فرد كوهن Fred Cohen ) ، رهبر گروه مديريت ريسك سازمان ERM) ) به بحث درباره مباحث ذكر شده ،مي پردازد .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی  _  فارسی ]

 

2- مديريت ريسك (2)

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: اصطلاح مديريت ريسك در شاخه هاي متنوع و متعددي استفاده شده است. زمينه هاي آمار، اقتصاد، روانشناسي، علوم اجتماعي، بيولوژي، مهندسي، زهرشناسي، تحليل سيستمها فعاليت هاي تحقيقاتي و تئوريهاي تصميم گيري بعنوان نمونه هايي هستند كه در آنها به مديريت ريسك اشاره شده است.

كلومن مفهوم مديريت ريسك را در زمينه هاي مختلف تحت يك سرفصل بعنوان تحليل گري ريسك اينچنين خلاصه مي كند :

" مديريت ريسك چيست ؟ براي بسياري از تحليل گران اجتماعي، سياستمداران و دانشگاهيان به مفهوم مديريت بر شرايط محيطي است. عوامل اساسي ريسك شامل آن دسته از تكنولوژيهاي پايه است كه بر ادامه كار حاكم هستند. براي بانكداران و متخصصين مالي به مفهوم استفاده از تكنيك هايي تبديل آگاهانه ارزها است. براي خريداران و فروشندگان بيمه به مفهوم هماهنگي در ريسك بيمه ها و كاهش هزينه هاي بيمه است. براي مديران درمان به مفهوم كيفيت قابل اتكاي خدمات حرفه اي در جهت كاهش بيماريها و حوادث مي باشد. "

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی  _  فارسی ]

 

3- چگونه مدیریت ریسک دولتی متضمن کارایی تجارت میباشد

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: سازمانهایی که به فعالیتهای بین المللی اشتغال دارند , علیرغم مهارت زیاد برخی اوقات اسیر مقررات دولتی غیر منتظره میشوند.بررسی اخیر بوسیله PricewaterhouseCoopers and Eurasia Group نشان میدهد , جدای از اقدامات جاری , آنها تمامی امکانات خود را در جهت کارا تر نمودن مدیریت ریسک خود بکار نگرفته اند .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

4-دست يابي به اهداف حفظ اعتبار

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: " فرآيند تأثر از امكانات هيئت مديره مي با شد كه در قالب استراتژي طرح شده در آن فرآيند در نظر گرفته مي شود و منظور نمودن تاثير اتفاقاتي كه به صورت از پيش تعريف شده مي توانند موثر در آن فرآيند باشند و ميزان ريسك پذيري جهت اطمينان از دست يابي به هدف آن فرآيند."

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

5- عبور از موانع : چگونه یک مدل تجارت آزاد میتواند به موفقیت نزدیک شود

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: نگاه ما به دورانی از تجارت میباشد که تمامأ بصورت یک مجموعه دیده میشود دورانی که تکنولوژی , محتوي , و توزیع با سرعتی بی سابقه به یکدیگر وابسته شده اند , و در جایی که خلاقیت عامل بسیار تأثیر گذاری در جذب مشتریانی است که سلیقه آنها بسرعت تغییر میکند . جدای از تکاپوی زیاد برای تجانس تکنولوژی , محتوا , و توزیع , تجربه نشان میدهد دست آورد بسیاری از سازمانها در این راه به میزان هزینه های صرف شده نبوده است , و به همین تناسب ارزش افزوده ای برای سرمایه گزاران خود نداشته اند . گرایشات امروزی مدیران , کندی در تصمیم گیری, تأسی اجباری از شرایط رقابتی تجارت , عقب ماندن از معیارهای مدیریت کارا و گرایشهای باطنی بازار عوامل بازدارنده رشد ارزشها در این بازار سریع التغییر میباشند .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

6- دیدگاه

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: دیدگاه بر پایه تلاقی نظرات و افکار مختلف شکل گرفته است . برخی از نظریات بصورت شفاف , یا سیاه هستند و یا سفید و لازمه درک آنها داشتن شجاعت میباشد . برخی این خاصیت را نداشته و بصورت غیر شفاف میباشند عدم شفافیت در واقعیات نا ملموس , و نهایتأ پیچیدگی دستیابی به راه حل آنها . دیدگاه , در موردجمع آوری و نتیجه گیری از موارد غیر شفاف در دنیای پیچیده امروز میباشد که لازمه اخذ تصمیمات مشکل است .

برای رسیدن به تصمیم , ناچاریم متغیرها و شرایط گوناگونی را تجربه کنیم . در حقیقت می باستی آینده را پیشگویی کنیم , حتی اگر اطلاعات کافی و پاسخهای روشنی در دست نداشته باشیم . و زمانیکه فکر میکنیم همه چیز را پیش بینی کرده ایم , تغییراتی که بسرعت شرایط را عوض میکند ما را ناچار میکند در بررسی های خود تجدید نظر نماییم .

اساس دیدگاه شما ممکن است بر پایه یک منبع که بتواند پاسخگوی سؤالات شما باشد , و یا در اثر برخورد عقاید مختلف در حیطه کاری مربوطه شکل گرفته باشد .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه

.کليه حقوق قانوني اين سايت متعلق به شرکت پيشگامان مديريت سامان مي باشد