مقالات --> متفرقه  --> صفحه 1

صفحه: 1 ، 2

توجه: برای جستجو در مقالات زير می توانید از كليد Ctrl+F استفاده كنيد.

1- داوري بين الملل : روش همكاري 2006

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: رشد تجارت بین المللی و گردش سرمایه در بازار , موقعیتهای جدیدی را برای شرکتها بوجود آورده است , اما بهمراه آن ریسک بالاتری نیز ایجاد گردیده است . راه حل مبارزه با چالشهای پیش رو برای شرکتها تکیه بر مدیریت ریسک و حفظ ارزش سهام بواسطه ایجاد سیاستهای مبارزه با بحران میباشد . سیاستهای مبارزه با بحرانهای برون مرزی , مرتبأ شناخته شده تر گردیده و گروه ها تلاش میکنند اختلافات خود را , خارج از دادگاه ها و از طریق مراجع حکمیت بین المللی حل و فصل نمایند . این مسیر مزایای شناخته شده ای نسبت به طرح دعاوی در مراجع قضایی داشته , واز طرفی معایبی نیز در بر دارد

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی  _  فارسی ]

 

2- مطالعات صدمات و ريسك هاي امتياز انحصاري و علائم تجاري

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: روشهای منطقی اغلب باعث بقای کسب و کار میگردد . در دیدگاه عمومی رقابت , سیکل تولیدی کوتاه تر , دسترسی سهلتر به اطلاعات , حق الامتیازها و مارکهای ثبت شده تجاری , از عوامل پایه برای حضور یک شرکت در بازار میباشد.باین دلیل انگیزه حفاظت از IP که شامل قوانین COPYRIGHT , اسرار تجاری , تداوم استفاده از تکنیک های فنی جهت شناسایی موارد تجاوز , در ردیف بیشترین موارد مطرح شده در محاکم قضایی است .

موارد موجود در محاکم از نظر تعداد و بزرگی رو بافزایش داشته , و دارندگان IP را نسبت به طرح دعاوی خود جسور تر نموده است . با استفاده از قوانین بازدارنده سوءاستفاده های غیر قانونی , آسودگی خیال بیشتری برای شرکتها ایجاد گردیده است .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

3- يافتن موارد كليدي بانكداري و بازار سرمايه گذاري

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: یک موقعیت فوق العاده و چالش برانگیز در عوامل ریسک ایجاد گردیده است , نقش آنها در تشخیص امکانات بانکی فزاینده و فرصتهای جدید رقابتی بیشتر شده است . پایه های کلیدی موفقیت در بکارگیری هرچه بیشر عوامل ریسک در فرمولهای تصمیم گیری و ایجاد فرهنگ استفاده از مدیریت ریسک در کسب و کار میباشد .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

4- تفسير و حسابرسي طبقه بندي هاي مالي سازمان

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: در جولای 2006 , کمیسیون رأی به افشای نقش مدیران و وابستگان آنها , فعل و انفعال افراد وابسته , مدیران غیر موظف و سایر ارگانهای دولتی و داراییهای مخفی مدیران و کارمندان داده است . این تغییرات مؤثر در اظهارات نمایندگان , گزارشات سالانه و اظهارات ثبتی , همچون گزارشات جاری و عملکرد وابستگان بوده است .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

5- معاملات سريع

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: خرید , تولید , خدمات وتدارکات از فعالیتهای معمول در هر واحد تجاری است . سابقه نشان میدهد , شرکتها سیاستهای استانداردی را برای حسابداری اینگونه فعالیتها , جهت شناسایی درآمد فروش و هزینه های تمام شده خرید دنبال مینمایند . اگرچه برخی فعالیتها تحت عنوان اجاره منابع سرمایه ای بجای خرید آن میباشد .

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

6- كارايي مالي

انتخاب مقاله : حميد اطهري نژاد

خلاصه: در سنوات اخیر جریان حسابهای پرداختنی بسمت استفاده از اتوماسیون و استاندارد شدن گرایش نموده است . تکنیکهای جدید , مانند صورتحسابهای الکترونیکی وانتقال الکترونیکی وجوه , پرداخت ها را از طریق مکانیزه امکان پذیر ساخته است . تجار نیز دریافته اند که استراتژی استفاده از تکنیکهای جدید نقش مؤثری در ایجاد ارزش افزوده در سازمان خواهد داشت.

دريافت كامل مقاله: [ انگلیسی ]

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه

.کليه حقوق قانوني اين سايت متعلق به شرکت پيشگامان مديريت سامان مي باشد